naklejkinaszyby.plbrajankowo.pl
fototapetyna.pl
alarte.pl
ajzo.pl
obrazoteka.plornamentyka.pl
plakatynasciany.pl
mazaje.plartpasaz.pl
newmedia-art.pl
dekorolka.pldekochatka.pl
obrazynasciany.pl
reproteka.plart-newmedia.com

Malowane obrazy na płótnie

Malowane obrazy na płótnie

Obrazy są jednym z popularniejszych rodzajów dekoracji wnętrz, wykorzystywanym w aranżacjach od wieków. Dawniej malowane przez artystów kompozycje pełniły też inne funkcje, będąc na przykład jedynym sposobem na uwiecznianie postaci znanych osób oraz tych ludzi, którzy pragnęli zostać zapamiętani. W dobie fotografii portrety straciły na znaczeniu i dziś, jeśli zamawiamy swoje własne wizerunki do zawieszenia na ścianie, zazwyczaj są to doskonałe, pozowane zdjęcia w pięknej, artystycznej oprawie. Malowane obrazy na ścianę wciąż jednak mają w sobie to coś, co sprawia, że nie mogą zostać zastąpione nawet najpiękniejszym zdjęciem.

obraz olejny dziewczyna i drzewo

Dzieło powstające pod pędzlem mistrza jest przede wszystkim unikalne i nawet, gdyby ten malarz stworzył jeszcze dziesięć takich samych kompozycji, każda z nich będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. W malowanych ręcznie obrazach zaklęta jest dusza artysty, której z pewnością trudno dopatrzeć się w nowoczesnym wydruku nawet, jeśli jest on idealną kopię wielkiego dzieła. Malowane obrazy na płótnie wymagają talentu, cierpliwości, kreatywnego podejścia do tematu i przede wszystkim wyobraźni. Choć sztuka fotografowania nie należy do łatwych, a najpiękniejsze zdjęcia też wymagają talentu, tworzenie powstającego za każdym pociągnięciem pędzla świata jest niemal magiczne i nasycone emocjami.

obraz olejny kobieta i zwierzęta

Malowane obrazy na płótnie zgromadzone w kolekcji na http://mazaje.pl/shop/ są też doskonałym przykładem, że w przeciwieństwie do fotografii nie wymagają istnienia rzeczywistości, aby były tematem kompozycji. Na malowanych ręcznie obrazach świat może być wymyślony, nierealny, baśniowy, kolory fantastyczne, a postacie pełne fantazji. Nawet te kompozycje, które naśladują rzeczywistość mają w sobie wiele tajemniczości, jak zachowana na kawałku płótna jedna konkretna chwila. W większości obrazów brak szczegółowości, a dzięki niektórym technikom malowania powstają kompozycje, które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię, pozwalając obserwatorowi domyślać się, co będzie dalej lub jak naprawdę wygląda odwrócona tyłem postać.

obraz szpachlowy pajac i kotek

W dekoracji wnętrz malowane obrazy na płótnie są kompozycjami, które wnoszą nie tylko element piękna, ale też sztukę przez duże S. Szczególnie dzieła malowane farbami olejnymi wzbogacone są o fakturę odbijająca światło i podnoszącą walory estetyczne kompozycji. To z pewnością dekoracje, które potrafią przyciągać wzrok obserwatora, koncentrować się na nich w poszukiwaniu i analizowaniu każdego kolejnego detalu, a następnie snuciu fantazji, jakie wyzwala tematyka. Obrazy takie, jak kompozycje Anny Wach dodatkowo jeszcze niosą w sobie ładunek radości, pozytywnych emocji zawartych w bajecznych kolorach i nieco odrealnionych formach, przypominających zapisane na płótnie senne marzenia.