naklejkinaszyby.plbrajankowo.pl
fototapetyna.pl
alarte.pl
ajzo.pl
obrazoteka.plornamentyka.pl
plakatynasciany.pl
mazaje.plartpasaz.pl
newmedia-art.pl
dekorolka.pldekochatka.pl
obrazynasciany.pl
reproteka.plart-newmedia.com

Obrazy olejne kwiaty w wazonie

Obrazy olejne kwiaty w wazonie

Kompozycje kwiatowe od kilkuset lat pojawiają się na obrazach, zarówno w formie naturalnej, jak i w postaci starannie układanych bukietów. Im dalej cofniemy się w przeszłość tym bardziej uporządkowane i starannie zaplanowane są te bukiety. Wynika to z faktu, że początki malarstwa wiązały się z potrzebą uwieczniania na płótnie rzeczy pięknych i wyjątkowych. Dopiero późniejsze lata przyniosły zainteresowanie naturalnym otoczeniem człowieka i rzeczami, które to otoczenie tworzą. Dostrzeganie piękna w polnych kwiatach sprawiło, że przeniosły się one na Płotna znanych mistrzów i do dziś stanowią temat kwiatowych kompozycji w malarstwie olejnym.

olejny obraz

Obrazy olejne kwiaty w wazonie mogą przybierać różne formy, a ich specyficzny klimat zależy od wielu drobnych detali, jak rodzaj kwiatów, ich kolorystyka, sposób uporządkowania czy sam wazon, w którym zostały umieszczone. Kompozycja na stronie http://mazaje.pl/produkt/malarstwo-z-kwiatami-bukiet-polnych-kwiatow/ to pełen wdzięku obraz w klimacie rustykalnym, czyli nawiązujący do naturalnego środowiska wiejskiego, do klimatu ukwieconych łąk, których zieleń przeplata mozaika czerwonych maków, białych rumianków z delikatnym akcentem błękitu niezapominajek i słonecznym, żółtym dopełnieniem, tworzącym rodzaj aureoli wokół bukietu.

olejny obraz

Ciekawym dopełnieniem tej pięknej kompozycji jest duży, biały wazon, który do całego obrazu dodaje element delikatności i subtelności typowej dla kobiecych wnętrz. Dzięki tej bieli nie tylko sam obraz ulega rozjaśnieniu i staje się o wiele bardziej przyjemny, delikatniejszy, niemal dziewczęcy, ale też znacznie rozszerzają się możliwości jego wykorzystania. Kompozycja może być świetnym dopełnieniem damskiego saloniku czy sypialni w całkiem nowoczesnej aranżacji, a nawet sprawdzi się w lofcie, jako intensywny akcent kolorystyczny, który ożywi biel ścian i złagodzi surowość pofabrycznych wnętrz. Uzupełniony o lekką, nowoczesną raję będzie piękną ozdoba każdego wnętrza.

olejny obraz

Obrazy olejne kwiaty w wazonie to również wiele innych kompozycji, w których zmieniają się drobne elementy, jak rozkład cieni w kompozycji czy kolor wazonu, a także rodzaj ułożonych w nim kwiatów. Te same maki i rumianki w wazonie lub dzbanie o złotawym kolorze kojarzą się z wiejską chatą,. Surowym drewnianym stołem i ułożoną na niej ręcznie dzierganą serwetką. Wazon z lawenda lub wrzosem to z kolei kompozycja w stylu prowansalskim, świetnie dopełniająca stylowe wnętrza. Można też wspomnieć o piękny obrazie olejnym, na który w pękatym wazonie prezentują się dorodne bzy. To fantastyczny letni akcent, który nie tylko dekoruje wnętrze, ale też pobudza wyobraźnię do odczuwania fantastycznego zapachu kwiatów i ciepłych promieni słońca.

obraz szpachlowy maki w wazonie