naklejkinaszyby.plbrajankowo.pl
fototapetyna.pl
alarte.pl
ajzo.pl
obrazoteka.plornamentyka.pl
plakatynasciany.pl
mazaje.plartpasaz.pl
newmedia-art.pl
dekorolka.pldekochatka.pl
obrazynasciany.pl
reproteka.plart-newmedia.com

Obrazy olejne ręcznie malowane

Obrazy olejne ręcznie malowane

Obrazy są wyjątkowo efektowną dekoracją wnętrz pojawiając się w prywatnych salonach i sypialniach, jak i w pomieszczeniach firm, w instytucjach, restauracjach oraz wielu innych miejscach. Praktycznie nie ma takiego pomieszczenia, w którym obraz nie byłby odpowiednim dodatkiem do wystroju, a różnica sprowadza się jedynie do wyboru tematyki, rozmiarów i techniki wykonania. Współczesne obrazy odbiegają nieco od tego, co rozumiemy pod pojęciem dzieła sztuki, a wpływają na to nowoczesne techniki produkcji, bowiem właśnie produkcją jest powielanie w dziesiątkach egzemplarzy wybranej kompozycji drukowanej na maszynach techniką druku cyfrowego.

Osoby poszukujące sztuki przez duże S mają jednak do wyboru również dzieła malowane współcześnie przez artystów stosujących tradycyjne techniki i farby. Obrazy olejne ręcznie malowane, jakie wychodzą dziś spod pędzla artystów to sztuka zarówno w formie klasycznej, jak i bardziej nowoczesne spojrzenie na rzeczywistość. Dla poszukujących standardów to kompozycje tradycyjne, spokojne wiejskie pejzaże, scenki rodzajowe czy wiejskie chaty wkomponowane w otaczający je świat przyrody. Takie widoki świetnie sprawdzają się w klasycznych stylizacjach wnętrz dodając im wiele uroku i wprowadzając ten specyficzny element nostalgii, jaki pojawia się, kiedy wspominamy czasy dzieciństwa i zabaw na łonie natury.

Nieco szersze spojrzenie na tematykę obrazów zapewniają kompozycje nowoczesne, tworzone ciekawymi technikami, które zapewniają dodatkowe efekty w formie grubszej faktury odbijającej światło. Współczesna tematyka nie oznacza jednak malowania wyłącznie abstrakcji, bowiem ciekawym i często poruszanym motywem bywa baśń czy też mitologia, a nowoczesność przejawia się w sposobie jej prezentacji na obrazie. Obrazy olejne ręcznie malowane to przede wszystkim całkiem nowe podejście do pojęcia koloru, które zapoczątkowali już impresjoniści odbiegający od standardów a przekazujący na płótnie swoje własne wizje rzeczywistości. Dziś klasyczny motyw pary książęcej czy postaci z mitów greckich może być ubrany w dziesiątki odcieni niemal tętniąc życiem.

Baśnie, fantazje, ale też realne sceny zaczerpnięte w świecie przyrody pojawiają się na współczesnych obrazach olejnych tworząc przykład prawdziwej sztuki, dzięki której każde wnętrze zyskuje na szlachetności i atrakcyjności. Istnieje spora różnica pomiędzy umieszczeniem w salonie fotografii w drewnianej ramie a udekorowaniem wnętrza ręcznie wykonanym dziełem. Nawet najnowocześniejsze techniki drukarskie na płótnie nie są w stanie oddać tego specyficznego klimatu, jaki bywa udziałem prawdziwego obrazu olejnego. Jego szlachetność zawiera się też w fakcie, że jest on jedynym, niepowtarzalnym dziełem będącym owocem emocjonalnego zaangażowania artysty oraz jego wyobraźni.

malarstwo obraz olejny kobieta pod parasolemobraz olejny wiejska chata obraz olejny z polnymi kwiatami

 

Submit a Comment