naklejkinaszyby.plbrajankowo.pl
fototapetyna.pl
alarte.pl
ajzo.pl
obrazoteka.plornamentyka.pl
plakatynasciany.pl
mazaje.plartpasaz.pl
newmedia-art.pl
dekorolka.pldekochatka.pl
obrazynasciany.pl
reproteka.plart-newmedia.com

Obrazy olejne z kotami

Obrazy olejne z kotami

Malarstwo olejne zaliczane jest to tych najbardziej szlachetnych rodzajów sztuki, stawiając przed autorem duże wymagania związane nie tylko z koniecznością opanowana trudnej techniki, ale także sposobem wyrażania emocji, jakie zazwyczaj towarzyszą tworzeniu kompozycji. Emocje te zostają wyrażone odpowiednio dobranymi kolorami, ale również tematem obrazów, który kryje w sobie określony poziom dynamiki lub stanowi symboliczne odniesienie do różnych cech zewnętrznego świata. Jednym z takich elementów, pojawiających się na obrazach jest postać kota będąca bądź tematem głównym dzieła, bądź też elementem towarzyszącym postaciom czy tworzącym scenę rodzajową.

Obrazy olejne z kotami takie, jak „Zaduma” ze strony http://mazaje.pl/produkt/malarstwo-dziewczyna-z-kotem-zaduma/ to kompozycje, które kryją w sobie wiele ciepła i w pewien sposób nawiązują do domowego klimatu. Kot jest zwierzęciem o wyjątkowych cechach, wyróżniającym się dużym indywidualizmem oraz niezależnością, ale jednocześnie od niepamiętnych czasów pojawia się w historyjkach, książeczkach czy bajkach rysunkowych dla dzieci, jako przykład sympatycznego, miłego zwierzątka do przytulania. Zadowolony, mruczący kot na zapiecku to świadectwo dobrobytu, ciepła i atmosfery, która sprzyja szczęściu rodzinnemu.

Koty na obrazach mogą pojawiać się w towarzystwie ludzkich postaci – kobiet, opiekunek, którym są oddane i wierne, a tę wierność okazują charakterystycznym pochyleniem sylwetki w kierunku swojej Pani. Pojawiają się także w roli wielkich łasuchów, które kochają wyjadać resztki z talerza i wylizywać pozostałości śmietanki z pustych już filiżanek. Jeszcze inny wizerunek kota to ten na kanapie, podczas poobiedniej sjesty – nieco leniwy, ignorujący toczące się wokół sprawy i zatopiony w swoim własnym świecie, lub też przyjazne, budzące sentymentalne uczucia kociaki zwinięte w kłębek na kanapie. Obrazy olejne z kotami mogą też pokazywać ich nieco bardziej dziką i nieokiełznaną naturę tych zwierząt dumnie spacerujących po parapecie okiennym czy stole.

Koty przymilne, mięciutkie, rodzinne, koty leniwe i obojętne na otoczenie, koty łasuchy i indywidualiści – wszystkie te postacie wyrażane pociągnięciami pędzla lub szpachli są pozytywnym symbolem i budzą sympatyczne, ciepłe skojarzenia. Z tego powodu obrazy olejne z kotami świetnie pasują do tych wnętrz, w których ma zagościć rodzinna atmosfera a osoby odwiedzające dom mają poczuć się bezpiecznie i swobodnie. Te znajdujące się w kolekcji sklepu, malowane techniką impasto dodatkowo są też bajecznie kolorowe i urozmaicone fakturą, jaka jest zasługa specyficznego sposobu malowania. Kolory ożywiające wnętrze oraz sympatyczna i ciepła postać kota to idealne zestawienie do współczesnych rodzinnych wnętrz.

malarstwo malarstwoobraz olejny  obraz olejny

Submit a Comment