Lawenda obrazy olejne – przepiękne prowansalskie motywy na płótnie

lawenda obrazy olejne

Obrazy olejne mogą pojawiać się w dekoracjach w postaci różnokolorowych rozległych łanów, w których z trudnością rozpoznajemy samą roślinę, ale istotą jest przestrzeń, która w wyraźny sposób może powiększyć mieszkanie. 

Lawendowe motywy w Twoim wnętrzu

Motywy roślinne dysponują  unikalnymi barwami, mogącymi ożywić mieszkanie, jeśli sama aranżacja jest spokojniejsza i pozbawiona barw. Warto pamiętać, że kolor ametystowy sprzyja intelektualistom i osobom kreatywnym. Z tego powodu naklejenie lawendowego czy wrzosowego motywu w dekoracji biura lub pracowni może mieć pozytywny wpływ na twórczość.

Zapachy kwiatów potrafią na długo odcisnąć piętno w naszej pamięci przywodząc na myśl skojarzenia z babcinym ogrodem i rozwijającą swoje łagodne płatki po zmroku intensywnie pachnąca maciejką czy stojącymi w wazonie suszonymi ziołami z grządki za domem. Obecnie ogrody nie są już tak domowe, tak pachnące i tak zapadające w pamięć, bowiem w ich urządzaniu stosuje się pomysły oraz egzotyczne rośliny, które nie wymagają pielęgnacji. Któż z nas pamięta jeszcze tę delikatną maciejkę, zbierane jesienią fioletowe  wrzosy lub aromatyczną lawendę? Powroty do wspomnień umożliwiają nam dekoracje ścienne, na których subtelne fiołkowe kwiaty przeniosą nas w świat wspomnień i uczynią, że pomieszczenie będzie pięknym miejscem do relaksu.

Lawenda obrazy olejne są szczególnie efektowną ozdobą domów występując w salonach i sypialniach, jak i w pomieszczeniach firm, w instytucjach, restauracjach oraz wielu innych miejscach. Praktycznie nie ma takiego wnętrza, w którym lawenda obrazy olejne nie byłby odpowiednim dopełnieniem do wystroju, a różnica sprowadza się jedynie do wyboru tematyki, formatów i techniki wykonania. Nowoczesne obrazy odbiegają  od tego, co rozumiemy pod pojęciem  sztuki, a wpływają na to aktualne techniki produkcji, których rolą jest powielanie w dziesiątkach egzemplarzy wybranego motywu drukowanego na maszynach techniką druku offsetowego.

Zobacz gdzie kupić obrazy z lawendą:

Zobacz dostępne obrazy z motywem kwiatów

Dekoracje do przedpokoju – reprodukcje, fototapety, obrazy, plakaty

Obraz ręcznie malowany z piękną flecistką – Melodia natury

180 300 

Obrazy olejne – najpiękniejsze motywy z lawendą na ścianę w modnym mieszkaniu

To od nich zależy, w jaki sposób wpłyną na wnętrze i czy wywołają zamierzone przez nas uczucie. Przykładowo, motyw z suszoną lawendą malowaną na deskach wiejskiego płotu jest mistrzowskim nawiązaniem do klimatu rustykalnego, a także do Prowansji, której stylizacje posiadają nader silny związek ze wsią. Kwiatki lawendy na odręcznie pisanym liście to typowy detal  spotykany w pokojach prowansalskich sprzed wieku, w których panny na wydaniu spędzały czas na pisaniu miłosnych liścików do adoratorów.

Słodkie kruche ciastka na stole w towarzystwie fioletowych kwiatuszków przypominają o zbliżającym się lecie, wizycie u krewnych na wsi, wakacjach spędzonych na letniej działce nad rzeką, albo wypadzie do odległej Chorwacji na jedną z klimatycznych wysepek. Tam purpurowe pola spotyka się w naturze. Zanim jednak będzie można je zauważyć ucieszą oczy na ścianie sypialni czy dużego pokoju. W tym sklepie kupisz olejny obraz z lawendą

Trochę szersze spojrzenie na tematykę lawenda obrazy olejne zapewniają stylowe kompozycje, realizowane technikami, które zapewniają dodatkowe efekty w formie grubszej faktury odbijającej światło. Obecna stylistyka nie oznacza jednak malowania wyłącznie abstrakcji, bowiem atrakcyjnymi i wielokrotnie poruszanymi motywami bywają elementy baśni czy mitologii. Dzieła olejne, ręcznie malowane to całkiem nowe podejście do pojęcia koloru, które zapoczątkowali już impresjoniści odbiegający od standardów, a przekazujący na płótnie swoje prywatne wizje rzeczywistości.

Kwiatowe dekoracje są fantastycznym motywem zdobienia pomieszczeń jednak, chociaż można je ująć w jednej wspólnej dziedzinie, w rzeczywistości składa się na nie ogromne zróżnicowanie zarówno pod względem kolorystyki, jak i gatunków. Za pomocą ogromnej różnorodności kwiatów można tworzyć w nieskończoność odmienne nastroje. Przykładowo pęk czerwonych róż w towarzystwie kieliszka wina, czerwonych wstążek, czekoladek przywołuje na myśl fantastyczne randki we dwoje. Białe konwalie w srebrnym wazoniku to obraz olejny z lawendą dla  mieszkania młodej dziewczyny.