Obrazy olejne motyle

malarstwo anny wach

Motyle, są przedstawicielami świata owadów bardzo często wykorzystywanymi w symbolicznym odniesieniu do ulotności, delikatności we wszelkich możliwych odmianach, a także do metamorfozy, jaką uosabia przemiana poczwarki w kolorowego motyla. Ujmowane na obrazach mogą być kolorową chmurą, która jak delikatna mgła otacza rzeczywistość dodając jej barw i dynamiki. Mogą też być subtelnym dodatkiem, który pojawia się gdzieniegdzie ponad rabatami kwiatów komunikując obserwatorowi, że jest piękne, słoneczne lato. To świetny sposób na wypełnienie pustej przestrzeni i dodanie naturalnej scenerii życia, jakby autor chciał zasygnalizować, że bukiet jest tworem natury, a nie sztucznie stworzoną kompozycją.

nowoczesne obrazy do salonu

Obrazy olejne motyle przedstawiają w bardzo różnorodnej roli. Kompozycja „Delikatność natury” ze strony http://mazaje.pl/produkt/obraz-recznie-malowany-z-dziewczyna-ptakiem-i-motylami-delikatnosc-natury/ traktuje motyle, jako element symboliczny, z jednej strony nawiązujący do świata istot żywych, które są dziełem matki wszelkiego stworzenia. Z drugiej strony chmura czerwono-rudych owadów tworząca bujną fryzurę uosobionej matki Natury symbolizuje jej lekkość, ulotność, puszystość i delikatność typowe dla frywolnych motylich skrzydeł. W rozumieniu realnego świata dostrzeglibyśmy zabawną, pełną radości dziewczynę z rudymi włosami, które jak żywe tańczą wokół jej delikatnej twarzy, gdzieniegdzie ulatując na boki, jakby chciały odfrunąć z pierwszym podmuchem wiatru.

olejny obraz

Obraz olejny „Skrzypaczka” to również kompozycja, w której pojawiają się motyle, tym razem reprezentując nie tylko element natury, ale również stanowiąc subtelne odniesienie do ulotności i delikatności muzyki. Skrzypce zawodzą, śpiewają swoje melodie w rzewnym tempie, albo wydobywają z siebie skoczne dźwięki, wibrujące w powietrzu jak skrzydła motyli i równie kolorowe, jak one. Skrzypaczka ze swoim instrumentem zasiada wśród czerwonych tulipanów, a na głowie ma bogaty kwiatowy wianek. Motyle zdają cię być naturalnym elementem tego krajobrazu, podkreślając dynamikę tej sceny i symbolicznie przemawiając do widza. Swoim istnieniem pobudzają jego wyobraźnię, komunikując, że dziewczyna nie śni w cichym zakątku, lecz gra, a jej dusza przesycona jest tą wyjątkową muzyką.

olejny obraz

W kompozycji „Kolory marzeń” motyle towarzyszą ptakom, a ich wyjątkowa gama barwna stanowi odniesienie do równie bogatych fantazji, jakie snuje trzymająca je na uwięzi dziewczyna. Sznurki są jedynie symboliczne i odnoszą się do tworzenia, budowania, malowania tych osobistych marzeń, które za chwilę zostaną uwolnione po to, aby stanowić ulotny cel do osiągnięcia. Marzenia senne i te na jawie – im bardziej kolorowe tym bogatsze, im bardziej bogate, tym więcej obiecują radości i przyjemności, a im przyjemniejsze i weselsze, tym więcej satysfakcji zapewnia ich spełnienie. Motyle w kolorach tęczy, odrealnione podobnie, jak same marzenia, mogą być złapane do siatki a wówczas symboliczny sznurek będzie dowodem ich spełnienia. Obrazy olejne motyle bez względu na ich tematykę zawsze kryją w sobie nieco magii, tajemniczości i marzycielstwa.