Obrazy olejne bajkowe

malarstwo

Baśnie fascynują nas od niepamiętnych czasów towarzysząc od najwcześniejszego dzieciństwa do późnej młodości, a wielu z nas nie opuszczają nawet do końca życia. Ukradkiem sięgamy po nie również w starszym wieku oddając się marzeniom, które w jakiś sposób odzwierciedlają naszą rzeczywistość. Bajki nie są przecież całkowitą fantazją, bowiem wiele z nich powstało na podłożu ludowych legend i opowiastek mających odniesienie do różnych wydarzeń z przeszłości. Symbole księżniczek, dobrych królów, mądrych krawców, którzy zwalczają potwory to również sposób na odzwierciedlenie naszych pragnień, obaw, emocji i marzeń wyrażonych symbolicznie za pomoc baśniowych postaci.

Obrazy olejne bajkowe - obraz olejny

Nie bez powodu też tematyka bajkowa pojawia się z twórczości, którą wybieramy do naszych wnętrz. Obrazy olejne jak z bajki są nie tylko bardzo kolorowe, ale i prezentują ten nierealny świat, dzięki któremu możemy na chwilę powrócić do czasów dzieciństwa, zapomnieć o codziennych troskach i identyfikować się z piękną księżniczką, która czeka w wieży na swojego księcia. Obrazy Anny Wach to baśniowe kompozycje olejne czerpiące w swojej tematyce z najpiękniejszych i najbardziej popularnych motywów powieści dla dzieci, poczynając od dobrych czarodziejek i wózek, przez zabawnych Arlekinów, magiczne zwierzęta po zakończenia w stylu „żyli długo i szczęśliwie”.

malarstwo

Obrazy olejne bajkowe na Twoją ścianę

Obrazy olejne jak z bajki to dwa równe aspekty, które mają znaczenie w dekorowaniu wnętrz. Pierwszym z nich jest z pewnością kolorystyka, która w przypadku takich kompozycji zazwyczaj prezentuje szeroką gamę odcieni z palety kolorów. Malowanie techniką Impasto jeszcze wzbogaca te kolory poprzez wprowadzanie do nich cieni i odblasków światła wywoływanych przez nierówna fakturę. Kolorystyka obrazów bajkowych odbiega od rzeczywistości, bowiem w realnym świecie nie spotyka się aż takiego nagromadzenia barw, dzięki czemu obrazy z tej kategorii są dynamiczne, wesołe, nasycone radością i optymizmem, który całkowicie zmienia wnętrze i nastrój przebywających w nim osób.

obraz olejny

Obok niezwykłych kolorów w kompozycjach sięgających do tematyki baśni pojawiają się też bardzo specyficzne postacie, które tylko częściowo przypominają te z realnego otaczającego nas świata. Osoby, zwierzęta, a nawet drzewa kryją w sobie tę tajemniczość wyrażoną ukrytym w gałęziach ptakiem, nietypowo ułomnymi dłońmi, nakryciem głowy czy specyficznym spojrzeniem. To obrazy nasycone magią, pobudzające wyobraźnię, ale też skłaniające do myślenia, analizowania, dopowiadania sobie, co dalej wydarzy się w tej historii i jak powinna wyglądać kolejna scena. To obrazy do wnętrz prawdziwych marzycieli, romantyków, osób z wyobraźnią i optymistów.