Obrazy olejne kwiaty, kompozycje kwiatowe

obraz olejny

Malarstwo olejne wyróżnia się pewnego rodzaju szlachetnością, którą trudno przypisać chociażby akwarelom czy gwaszom. Kompozycje są nie tylko intensywne kolorystycznie, bo farba olejna nie rozcieńcza się wodą i nie traci dzięki temu nasycenia, ale ich dodatkowym atutem jest faktura. Nakładanie farb pędzlem zawsze pozostawia ślad jego pociągnięcia, będący jak odcisk linii papilarnych mistrza, jego niepowtarzalny podpis, świadczący o talencie i kreatywności twórczej. Faktura to nie tylko ślad ciężkiej pracy, ale również sposób na pobudzenie gry światła, które odbija się od lekko nachylonych pod różnym kątem fragmentów powierzchni sprawiając, że obraz żyje.

obraz ręcznie malowany

Szczególnie bogata pod tym względem jest technika impasto, pozwalająca na tworzenie niezwykle zróżnicowanych faktur i łączenie intensywnych kolorów w niemal baśniowych kompozycjach. Takie połączenie jest idealnym tłem dla kompozycji kwiatowych, które zyskują na intensywności i bogactwie, a przy okazji stają się też niepowtarzalnymi kompozycjami wydobywającymi z kolorowych bukietów wszystko to, co jest w nich najpiękniejsze. Obrazy olejne kwiaty to jedne z ciekawszych, bogatszych i bardziej kolorowych kompozycji, dzięki którym wnętrze zmienia swój klimat, nabierając dynamiki lub nastrojowego charakteru.

obraz olejny

Obrazy olejne kwiaty – piękny dodatek do pomieszczenia

Kwiaty są jedną z bardziej zróżnicowanych kategorii tematycznych podobnie, jak bogata jest sama natura, również doskonała w swoim dziele. Obraz olejny, dzięki intensywności kolorów farb, możliwości ich mieszania i tworzenia kolejnych odcieni – wciąż tak samo intensywnych i wyrazistych – oddaje całe piękno barw, jakie powstały w realnym świecie. Dzięki możliwości fakturowania nie ma również ograniczeń w oddaniu złożoności bukietów wrzosów, lawendy czy bzów, składających się z setek malutkich kwiatków, których istnienia nie odda żaden obraz malowany farbami wodnymi. Faktura pozwala też zobaczyć w wyobraźni nawet niewielkie detale, jak pręciki, karbowane krawędzie płatków czy załamania listków.

obraz ręcznie malowany

Obrazy olejne kwiaty to kompozycje piękne zarówno w swoich barwach, jak i kompozycji, wzbogaconej wspomnianą grą światła. To zarówno intensywnie czerwone maki, które pięknie zaprezentuj się na ścianie pokoju w stylu rustykalnym, jak i te same maki przetykane bielą rumianków lub niebieskim kolorem chabrów, będące doskonałym obrazem dojrzałego lata. We wnętrzach prowansalskich doskonale zaprezentują się liliowe mgiełki wrzosów i lawendy – tak subtelne, że niemal tworzące jedną chmurę delikatnych punktów, a jednak pobudzające wyobraźnię, która pozwala nam dostrzec subtelne gałązki pachnących ziół.

olejny obraz