Skrzypce obraz

obraz olejny

Wybór odpowiedniego obrazu do wnętrza wymaga nie tylko zastanowienia się nad jego gamą kolorystyczną, która będzie podkreślać wystrój, harmonizować z nim lub wręcz przeciwnie – kontrastować i ożywiać, ale również spojrzenie na inne aspekty dzieła sztuki. Każdy obraz to niepowtarzalna kompozycja, która odzwierciedla technikę malarską i specyficzny styl preferowany przez twórcę, ale z drugiej strony wyróżnia się tematyką i sposobem przedstawienia rzeczywistości. To specyficzne definiowanie twórczości każdego artysty pozwala zarazem od razu rozpoznać jego dzieło, wyróżniające się sposobem trzymania pędzla czy siłą jego pociągnięć.

Obraz to również nastrój – poważny, nostalgiczny, romantyczny czy zabawny, jaki wprowadza do wnętrza kompozycja, jako całość, ze wszystkimi jej niuansami. Wśród rozmaitych nastrojów, jakie można stworzyć we wnętrzu wykorzystując kompozycję obrazu jest też ten nostalgiczny, romantyczny, marzycielski, którego niebanalnym i zarazem wyjątkowym przedstawicielem jest motyw skrzypiec pojawiających się w roli tajemniczego instrumentu w rękach pięknej kobiety. Motyw skrzypiec sam w sobie budzi skojarzenia z przyjemną, nastrojową muzyką, a jeśli znajdzie się w dłoniach pełniej magii, marzeń, tajemniczej artystki będzie doskonałym elementem kompozycji dla romantyków i poszukiwaczy magii.

obraz na płótnie

Wykorzystujący w swojej tematyce skrzypce obraz ze strony http://mazaje.pl/produkt/olejny-obraz-kobieta-i-skrzypce-muzyka-nocy/ nasuwa skojarzenia ze słynnym skrzypkiem na dachu, który stanowi rodzaj symbolu, obrazującego tradycję. Skrzypaczka w kolorowej kraciastej sukni to bardziej nawiązanie do tradycji komedii dell’arte i symbolicznego stroju Arlekina – tu w wersji nieco bardziej kolorowej. Połączenie tradycji i wprowadzenie zaczerpniętego ze sztuki elementu komediowego tworzy ciekawy mariaż decydujący o niepowtarzalnym klimacie dzieła. Obraz jest przepełniony dynamiką kolorów i jednocześnie nasycony spokojnym nastrojem, których zestawienie tworzy kolejny ciekawy kontrast.

Muzyka skrzypcowa jest niezwykła – lekka, płynąca swobodnie w powietrzu, przesycona delikatnością i idealna do usypiania, dlatego obraz, w którym skrzypce odgrywają główną rolę to kompozycja idealna do wnętrz, w których pragniemy stworzyć odpowiedni nastrój. Piękna, zasłuchana w swojej muzyce skrzypaczka na dachu domu, grająca pod osłoną nocy nie jest jednak zwiastunem energicznego, pełnego dynamiki koncertu, lecz raczej nostalgicznej kołysanki, która skłania mieszkańców miasta do sennych marzeń, a na całą okolicę opuszcza zasłonę tajemniczości dobrych wróżek niosących ze sobą jedynie przyjemne niespodzianki. Kompozycja z kobietą grającą na skrzypcach autorstwa Anny Wach to idealny obraz do nastrojowego, przytulnego salonu i do sypialni.

obraz ręcznie malowany