Obrazy olejne – wrzosy, bzy

malarstwo

Malarstwo olejne jest jedną z dziedzin sztuki wyróżniających się pewną szlachetnością i ponadczasowością. Pomimo konkurencji w postaci wielu innych form kreatywności obrazy tego typu kojarzone są z wyjątkową wartością, nie tylko materialną, czy artystyczną, ale też historyczną. To takie kompozycje powstawały już w okresie średniowiecza i właśnie w tej dziedzinie znalazły się największe dzieła znanych i cenionych mistrzów na przestrzeni wieków. Obrazy olejne są też wyjątkowo piękne, a ten szczególny klimat zawdzięczają fakturze, jaką tworzy farba na powierzchni płótna. W kompozycjach zawarta jest też dusza artysty, który przenosząc na płótno obraz rzeczywistości zawsze dodaje do niej swój własny punkt widzenia świata.

Wśród obrazów olejnych pojawiają się kompozycje o bardzo zróżnicowanej tematyce, także prezentujące motywy kwiatowe w szerokim rozumieniu. Na długiej liście gatunków, odmian, kolorów i układów roślinnych znalazły też swoje miejsce wrzosy i bzy. Te wyjątkowe kwiaty wyróżniają się subtelnością, delikatnością i niezwykłym, liliowym kolorem. Fiolet to barwa dedykowana osobom kreatywnym, obdarzonym wrażliwą wyobraźnią, artystom i marzycielom, a w połączeniu z naturalnym charakterem kwiatów jest doskonałym motywem wystroju wnętrz. Obrazy olejne – wrzosy i bzy, których przykładem jest kompozycja ze strony http://mazaje.pl/produkt/obraz-recznie-malowany-z-kwiatami-bukiet-bzow/ to dekoracje do kobiecych saloników, sypialni i pracowni artystycznych.

obraz ręcznie malowany

Wrzosy i bzy są również kwiatami dalekimi od sztampowości i oficjalnego charakteru, bowiem sporadycznie pojawiają się w eleganckich wiązankach. To kwiaty wręczane przez dzieci w Dniu Matki, wstawiane do wazonu na kuchennym stole lub do niewielkich wazoników na nocnym stoliku. Pomimo różnic w pochodzeniu, wielkości i formie zarówno jedne, jak i drugie bardziej kojarzą się z rodzinnym ogrodem czy pobliskim lasem niż z miejską kwiaciarnią. Te cechy sprawiają, że są one doskonałym podkreśleniem klimatu rustykalnego, prowansalskiego i innych stylizacji wnętrz, czerpiących z doświadczeń natury i wsi.

Obrazy takie, jak bukiet wrzosów w wazonie, zaprezentowany na http://mazaje.pl/produkt/obraz-na-plotnie-z-wrzosem-bukiet-wrzosow/ to kompozycje do wiejskich domów, letnich dacz, ale też do domowych saloników, w których pragniemy stworzyć przyjemny, swojski klimat. Liliowa tonacja obrazów będzie doskonałym dodatkiem do wystroju w tonacji zieleni, żółtego i pomarańczy, ale też podkreśli monotonne szarości i urozmaici róże. Obrazy olejne – wrzosy i bzy to kompozycje budzące refleksję, bardzo przyjemne, odświeżające, a w połączeniu ze szlachetnością klasycznej techniki malarskiej będą niezaprzeczalnie wyjątkową dekoracją wnętrza, przyciągającą uwagę każdego gościa.