Romantyczne obrazy olejne

olejny obraz

Malarstwo olejne należy do bardzo szlachetnych dziedzin twórczości, a pomimo porównywalności talentów z twórcami wybierającymi akwarele czy gwasz obrazy malowane na płótnie za pomocą tych szczególnych farb kryją w sobie pewną magię. Jest ona wyrażona nie tylko intensywnymi kolorami, jakich z pewnością nie mają farby wodne, ale też fakturą, powstającą w wyniku nakładania na płótno gęstej substancji. Stosowanie specjalnych technik takich, jak uprawiana przez Annę Wach technika impasto pozwala osiągać jeszcze lepsze efekty, dzięki którym faktura odbija światło wzbogacając kompozycję. Ta magia w połączeniu z intensywnymi barwami to doskonała podstawa do tworzenia romantycznych obrazów olejnych.

olejny obraz

Romantyzm w kompozycjach Anny Wach przejawia się w bardzo różnej formie. Podstawowym i z pewnością najbardziej rozpoznawalnym jest układ dwóch postaci – kobiecej i męskiej – w określonych sytuacjach, które doskonale wskazują na istniejącą między nimi zażyłość, lub romantyczne, pełne niepokoju oczekiwanie na spotkanie. Przykładem takiego obrazu jest „Spotkanie” ukazujące piękną dziewczynę z niecierpliwością oczekującą na widocznego w oddali młodzieńca. Tajemniczość chwili i czas oczekiwania podkreślają jeszcze widoczne w tle przestrzenie oraz biały koń w postawie wskazującej na niecierpliwość po dłuższej już chwili pozostawiana w jednym miejscu.

malarstwo

Romantyczne obrazy olejne z kolekcji na http://mazaje.pl/shop/ doskonale reprezentuje też kompozycja „Czas kochanków” oraz obraz zatytułowany „Szansa na miłość”. Obie kompozycje w bardzo wyraźny sposób ukazują wyjątkowe więzi, jakie łączą parę w ciepłym uścisku. Przedstawione sceny nie wymagają nawet wysilania wyobraźni, bowiem są jednoznaczne i wprost przekazujące charakter scenki. To doskonałe dekoracje do romantycznej sypialni młodych małżonków, ale również do salonu, w którym zaakcentują panujące w domu uczucia. W obrazach znaczącą rolę odgrywa też intensywna kolorystyka oraz umiejscowienie postaci w świecie, który kojarzy się ze szczęściem, radością i dobrym zakończeniem.

obraz olejny

Innym przykładem obrazu romantycznego, nieco mniej oczywistym, a bardziej skłaniającym do fantazjowania jest kompozycja „Sekretna wiadomość”, stanowiąca rodzaj przedstawienia sytuacji, w której zakochana dziewczyna odbiera lub wysyła list za pośrednictwem gołębia pocztowego. Już sama forma została zaczerpnięta z innej rzeczywistości, ze świata romantycznych księżniczek i samotnych panien, które w zaciszu komnat skrycie marzyły o ukochanych. List jest symbolem wiadomości, wyznania, wspólnego sekretu, jaki łączy parę kochanków. W kolekcji obrazów Anny Wach można znaleźć wiele kompozycji o romantycznym charakterze – samotne skrzypaczki, podróżniczki, egzotyczne piękności zawsze kryją w sobie nutkę romantyzmu.

obraz olejny